Automatické kŕmenie rýb FISH-Spotmix

Akvakultúry a rybárske potreby

Fish-spotmix je krmná technologie pro akvakultury, která se užívá v mnoha  zemích EU pro odchov raných stádií lososovitých ryb a v produkci pstruhů a sivenů.

Fish-spotmix je určen především pro farmy s produkcí lososovitých ryb s objemy min. 50 t ročně. Je to plně automatizovaný systém řízený počítačem, který šetří lidskou práci a dosahuje optimální konverzi krmiva. Investice je zaručena velkou návratností.

Zařízení míchá a dávkuje všechny formy krmiva pro ryby od práškových startérů pro embrya ryb až po krmné granule ve výkrmu vážních ryb. Součástí dávkování je i přídavek komponentů m.j. k medikaci a úpravě krmiva pro ryby např. barvivy. Spotmix připraví v míchacím bubnu libovolné receptury a krmné dávky pro ryby, jež je možné aplikovat automaticky kdykoli podle růstové křivky ryb. Krmivo pro ryby je dopravováno ze spotmixu vzduchem. Pro žlaby a odchovné nádrže pro rybí plůdek je doprava šetrná, aby nedocházelo k nekontrolovanému rozprašování cenného krmiva.

Krmivo (fishfeed) je dopravováno z centrální míchárny (spotmixu) pneumaticky na neomezený počet krmných míst, až do vzdálenosti 800 m. To umožňují rotační rozdělovače, které obsluhují 6 krmných míst a jedno průběžné potrubí vede k dalšímu rotačnímu rozdělovači. Krmivo pro ryby je na hladinu rybochovných nádrží foukáno speciálně upravenými koncovkami, které zaručují to nejlepší rozprostření a zhodnocení krmiva rybami.

Předností Fishspotmixu je velká úspora drahého krmiva pro ryby a lidské práce v rybochovném provozu.

Potrebujete poradiť?

Česká kvalita Certified ISO 14001 by 3EC ISO 9001 by 3EC OHSAS 18001 by 3EC AgroExpo CZGroup ZÚS Agroweb - informace pro zemědělce