Produkty

Automatické kŕmne boxy

Compident představuje automaticky počítačem řízené krmnou stanici průchozího typu s výstupem vlevo nebo vpravo. Krmná stanice umožňuje dávkování suchého krmiva s automatickým přidáváním vody nebo tekutého krmení s použitím především ve stájích prasnic k individuálnímu a přesnému dávkování krmiva, ale lze jej též využít i ve stájích prasniček.


Automatická krmná stanice je konstruovaná jako průchozí. Zadní uzávěr tvoří kontrolované vstupní dveře, které se v programovaných krmných časech automaticky elektropneumaticky otevírají. Po vstupu prasnice se automaticky uzavřou.

Ve střední části se nachází identifikace a otočné koryto, které se po identifikaci prasnice naplní příslušným množstvím krmiva a vyklopí do stanice. Elektropneumatickým dávkovacím turniketem se postupně vydávkuje krmivo pro prasnice.

Přední uzávěr tvoří pružinou zatížené vstupní dveře. V návaznosti na ně může být zařízení podle volby vybavena selekčním zařízením, které umožňuje automatickou selekci prasnic ze stáda. Selekční dveře jsou ovládány bezpečnostním válcem. Při výpadku elektrické energie se dveře automaticky vrátí do původního postavení. V tomto případě musí být selekční dveře v takové poloze, aby prasnice mohla jít do hlavní skupiny a v žádném případě do selekčního boxu.

Konstrukce automatických krmných boxů:

Procesorovým počítačem řízená krmná stanice pro prasnice se skládá z:

  • krmné stanice
  • počítače krmení Compident
  • pneumatické zařízení

Pro identifikací prasnice jsou k dispozici dva různé druhy vysílačů:

  • TIRIS injektát je vpraven prasnici vpichem vzadu za ucho.
  • Ušní čip - AF je umístěn na vnitřní stranu ucha.

Potrebujete poradiť?

Dôležité kontakty

Telefón
+420 384 704 111

Email
agrico@agrico.cz

Kontakty »

Česká kvalita Certified ISO 14001 by 3EC ISO 9001 by 3EC OHSAS 18001 by 3EC AgroExpo CZGroup ZÚS Agroweb - informace pro zemědělce