Produkty

Dávkovače kŕmenie

Objemový dávkovač krmiva umožňuje přesné dávkování kompletní krmné směsi v rozmezí až do 8 objemových litrů suchého krmení.

Dávkovače krmení

Dávkovače krmení jsou pevně spojeny s potrubním rozvodem dopravníku suchého krmení, kterým jsou jednotlivé objemové dávkovače krmiva zásobovány.

Konstrukčně jsou provedeny tak, aby bylo velmi jednoduché nastavení požadovaného množství suchého krmení, dále byly odolné proti opotřebení při násypu krmení a bylo zabezpečeno jednak dokonalé uzavření klapky a tím i úspory krmení a současně, aby se neusazovalo krmení na klapce v otevřeném stavu.

 

Objem dávkovače krmení

Každý dávkovač krmiva lze samostatně seřídit až do maximálního objemu tj 6 či 8 litrů krmiva dle typu dávkovače. Tímto lze pro jednotlivě ustájená zvířata v kotcích či boxech stanovit jejich dávku krmení a tímto lépe reagovat na jejich výživný stav a kondici.

Stanovené množství suchého krmení po naplnění všech dávkovačů v návaznosti na příslušný dopravník, který je osazen čidlem kontroly naplnění všech dávkovačů na dané větvi dopravníku je připraveno k vypuštění spádovou trubkou do koryta.

Uvolnění vypuštění suchého krmení je možné jednak provést jednotlivě u jednotlivých dávkovačů, ale lze též provést dle jednotlivých řad, sekcí či jak je požadováno odběratelem. Při ovládání řad či sekcí jsou jednotlivé ovládače dávkovačů krmenípropojeny ocelovým lankem na příslušný centrální ovladač dané sekce. Ovladač mechanizmu vypouštění může být manuální (vrátek na kliku) nebo automatický (servomotor). Tímto se podstatné zjednoduší obsluha, zvýší se klid ve stáji a produktivita práce.

Firma AGRICO s.r.o. tyto objemové dávkovače krmiva instaluje v součinnosti s řetězovým dopravníkem krmiv AGRIMAT 60 či spirálovým dopravníkem AGRISPIR.

Objemový dávkovač - návod k používání a obsluze

Objemový dávkovač - návod k používání a obsluze
Velikost: 658 kB

Potrebujete poradiť?

Dôležité kontakty

Telefón
+420 384 704 111

Email
agrico@agrico.cz

Kontakty »

Česká kvalita Certified ISO 14001 by 3EC ISO 9001 by 3EC OHSAS 18001 by 3EC AgroExpo CZGroup ZÚS Agroweb - informace pro zemědělce