Produkty

Systémy chovu rýb v klietkach na voľnej vode

Kombinace realizovaných nádrží AGRICO se systémem chovu ryb v klecích.

Systémy chovu ryb v klecích na volné vodě jsou hodně rozšířené po celém světě. Hlavní chovanou rybou je losos obecný (Salmo salar). Výhodou klecových systémů chovu ryb (moře, jezera, nádrže) jsou relativně nízké náklady, rychlé vybudování, dobrá kontrola obsádek, snadná obsluha. Nevýhody klecových systémů je kolísání hodnot hydrochemických parametrů, kontakt s volně žijícími rybami a dalšími organizmy, ekologické aspekty. V dnešní době se již objevují problémy s ovlivněním volně žijících druhů živočichů, v důsledku používání antibiotik k ochraně chovaných ryb v klecových systémech.

Ve střední Evropě jsou klecové odchovy realizovány na přehradách či v okolí tepelných elektráren, kde se využívá oteplených vod ke zvýšení přírůstku chovaných ryb.

Tyto oteplené vody během roku přinášejí svá úskalí. Dochází k velkým teplotním skokům a to má za následek snížení koncentrace rozpuštěného kyslíku ve vodě (především letní období), a tím dochází k úhynu ryb.

Potrebujete poradiť?

Kontakty

Telefón
+420 384 704 112

Email
agrico@agrico.cz

Kontakty »

Česká kvalita Certified ISO 14001 by 3EC ISO 9001 by 3EC OHSAS 18001 by 3EC AgroExpo CZGroup ZÚS Agroweb - informace pro zemědělce